Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dvdost/public_html/plugins/system/admintools/admintools/core.php on line 32

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dvdost/public_html/plugins/system/admintools/admintools/core.php on line 41

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 0

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 30

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 652

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 654
DVD Ostrna - Ustroj društva

Ustroj društva

Dobrovoljno vatrogasno društvo Ostrna osnovano je 25. kolovoza daleke 1929. godine, te je dugi niz godina bilo udruženo u Vatrogasni savez općine Dugo Selo. Nakon osnutka Hrvatske države Dobrovoljno vatrogasno društvo Ostrna udruženo je u novoosnovanu Vatrogasnu zajednicu općine Dugo Selo. Kasnije kada je općina Dugo Selo postala grad, Skupština društva na svojoj sjednici koja je održana 21.02.1997. godine donijela je odluku da se društvo udruži u novoosnovanu Vatrogasnu zajednicu grada Dugog Sela. Vatrogasna zajednica grada Dugog Sela zajedno sa ostalim vatrogasnim zajednicama gradova i općina sa područja Zagrebačke županije udružena je u Vatrogasnu zajednicu Zagrebačke županije, te preko nje u Hrvatsku vatrogasnu zajednicu.

ČLANSTVO DRUŠTVA

Članstvo DVD-a Ostrna tijekom prvih 70-tak godina svog rada brojilo je u prosjeku 30-40 članova, uz napomenu kako je učlanjivanje članova mlađih od 16 godina bila velika rijetkost. Godine 1997. na inicijativu tadašnjeg blagajnika društva Božidara Cika u društvo se učlanjuje desetak ženskih članica, te je po prvi puta u povijesti društva osnovana ženska "A" natjecateljska ekipa. Kasnije tijekom narednih godina ekipa je mijenjala svoj sastav sve do 2005. godine kada se većina cura udala, a ekipa  se raspala.

Znatan porast broja članstva Društvo bilježi u prvom desetljeću 21. stoljeća, točnije 2005. godine kada je učlanjeno 9 novih članova, te 30. travnja 2006. godine kada je na danu otvorenih vrata DVD-a Ostrna učlanjeno 18 novih članova - mladeži i djece, a zahvaljujući prije svega inicijativi od strane tadašnjeg tajnika društva Božidara Cika. Tijekom te 2006. godine po prvi puta u povijesti društva osnovane su natjecateljke ekipe djece 6-12 godina, a koje funkcioniraju i danas.

Kasnije 2009. godine kada je predsjednik društva postao Božidar Cik, počeo je nagli rast članova društva. Te 2009. godine kada smo obilježavali 80-tu godišnjicu neprekidnog rada i postojanja učlanjeno je 26 novih članova (14 članova djece, 4 člana mladeži i 8 odraslih članova). Zatim 2010. godine učlanjeno je 14 novih članova, a prošle 2011. godine učlanjeno je 24 novih članova (od toga 16 odraslih članova). Tijekom 2009. godine po prvi puta u novijoj povijesti društva osnovana je muška "A" ekipa, a prošle 2011. godine ponovo je formirana i ženska "A" ekipa, te po prvi puta u povijesti društva osnovana je ženska "B" ekipa.

Društvo na dan 31.12.2011. broji 137 članova podijeljenih u sljedeće kategorije:

Kategorija članstva

Broj članova

Izvršni - operativni (interventna jedinica)

Izvršni bez liječničkog pregleda

Pričuvni

Veterani

Pomažući

Vatrogasna mladež 12-16 god.

Vatrogasna djeca 6-12 god.

UKUPNO

Pregled osposobljenosti članstva po zvanjima:

Zvanje

Počasni vatrogasni časnik

Vatrogasni časnik 1. klase

Vatrogasni časnik

Vatrogasni dočasnik 1. klase

Vatrogasni dočasnik

Vatrogasac 1. klase

Vatrogasac

Vatrogasna mladež 12-16 god.

Bez ispita - odrasli

Bez ispita - vatrogasna mladež 12-16 god.

Bez ispita - vatrogasna djeca 6-12 god.

UKUPNO

Pregled osposobljenosti članstva po specijalnostima:

Specijalnost

Broj članova

Specijalnost za spašavanje pri tehničkim intervencijama

Specijalnost - strojar

Specijalnost za aparate za zaštitu dišnih organa

Popis svih članova društva na dan 31.12.2012.

TIJELA UPRAVLJANJA DRŠTVOM

Tijela upravljanja Društvom predviđena Statutom DVD-a Ostrna:

Skupština - najviše tijelo upravljanja (čine ga članovi s pravom glasa – 54 članova)
Upravni odbor - broji 11 članova
Zapovjedništvo - broji 10 članova
Nadzorni odbor - broji 3 člana

VODSTVO DRUŠTVA  za mandatno razdoblje 2012. - 2017. godine
(izabrano na redovnoj izbornoj sjednici Skupštine 16. veljače 2012. godine):

Članovi DVD-a Ostrna kroz povijesni razvoj Društva često su obnašali dužnosti u hijerarhijski višim vatrogasnim organizacijama. Stoga u nastavku dajemo pregled naših predstavnika koji su trenutno u višim asocijacijama.

Članovi DVD-a Ostrna u višim vatrogasnim organizacijama:

Ime i prezime

Dužnost