Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dvdost/public_html/plugins/system/admintools/admintools/core.php on line 32

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dvdost/public_html/plugins/system/admintools/admintools/core.php on line 41

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 30

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 652

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 654
DVD Ostrna - O društvu

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 652

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/dvdost/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 654

O društvu

Dobrovoljno vatrogasno društvo Ostrna dobrovoljna je, stručna, humanitarna, neprofitna i nestranačka udruga od posebnog interesa za Republiku Hrvatsku u pogledu zaštite od požara, registrirana pri Uredu za opću upravu Zagrebačke županije. Društvo je pravna osoba i osnovano je radi promicanja dobrovoljnog vatrogastva, te unapređenja zaštite od požara. Za obavljanje vatrogasne djelatnosti Društvo prema Zakonu o vatrogastvu ima vatrogasnu postrojbu.

 

Društvo na dobrovoljnoj osnovi razvija i unapređuje vatrogastvo i zaštitu od požara sukladno tehničkom razvoju i dostignućima nauke, tehnologije i prakse u RH i svijetu. Aktivni je činitelj u provođenju preventivnih mjera zaštite od požara, u gašenju požara i spašavanju ljudi i imovine ugroženih požarom, te u spašavanju ljudi i imovine prilikom prirodnih i drugih nepogoda i nezgoda. Društvo prati, usmjerava i usklađuje rad svojih članova u ostvarivanju poslova i zadataka u oblasti zaštite od požara i drugim djelatnostima u skladu sa zakonom, propisima i Statutom..(iz Statuta Društva)

Najviše tijelo upravljanja Društvom je Skupština koju čine svi izvršni, pričuvni, te članovi veterani. Ostala tijela Društva su predsjednik, Upravni odbor koji se sastoji od 11 članova, Zapovjedništvo koje se sastoji od 9 članova, te Nadzorni odbor koji se sastoji od 3 člana.

Društvo u četverogodišnjem mandatu od 2009. - 2013. godine predstavljaju i zastupaju predsjednik Božidar Cik, zapovjednik Dražen Turković, te dopredsjednik Zdravko Brlek.

Društvo je osnovano daleke 1929. godine, a u početku svoga rada djelovalo je na području Mjesnih odbora Velika Ostrna, Mala Ostrna i Leprovica. Od 1979. godine kada je u Leprovici osnovano dobrovoljno vatrogasno društvo, DVD Ostrna djeluje na području Mjesnih odbora Velika Ostrna i Mala Ostrna. Sukladno zakonu udruženo je u Vatrogasnu zajednicu grada Dugo Selo, a sjedište društva je u Velikoj Ostrni, Omladinska ulica bb.

Više od osamdeset godina postojanja i nadasve uspješnog djelovanja DVD-a Ostrna na načelima dobrovoljne aktivnosti i samoorganiziranosti građana na ostvarivanju humanih ideja, te međusobne pomoći u borbi protiv požarnih i drugih elementarnih opasnosti, ponosno ističemo kao povod za predstavljanje našeg društva svim znatiželjnicima, a posebice kolegama i prijateljima iz vatrogasne struke.

 

Što možete naći na ovim stranicama?

Na ovim stranicama možete naći informacije o bogatoj povijesti i ustroju našeg društva, o aktivnostima društva kroz osposobljavanje, intervencije, taktičke vježbe, treninge natjecateljskih ekipa, natjecanja, radne akcije, druženje i razne druge aktivnosti društva.

Slobodni smo pozvati Vas da nam se obratite sa svojim sugestijama, pohvalama, kritikama, te svim ostalim zanimljivostima. H v a l a!

 

Surađujte s nama!

  

Puni naziv društva

Dobrovoljno vatrogasno društvo Ostrna

Adresa:

Omladinska 51

Velika Ostrna
10370 Dugo Selo

Matični broj:

3380297

OIB:

24273733599

Faks:

01/2753 - 844

E-mail:

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Home page:

http://www.dvd-ostrna.hr

http://www.dvd-ostrna.blog.hr

Kontakt telefoni:

091/579-2637 (Božidar Cik, dipl. ing. - predsjednik)
091/226-8669 (Dražen Turković - zapovjednik)
095/879-1095 (Damir Berić - tajnik)

Telefoni za dojavu:

193 - Operativno dežurstvo
112 – Centar 112

091/226-8669 (Dražen Turković - zapovjednik)

099/815-5574 (Tihomir Lopatar - dozapovjednik)

091/579-2637 (Božidar Cik, dipl. ing. - predsjednik)